Субота, 20.10.2018, 10:11
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Профспілкові збори

    17 травня 2016 року в РЦДЮТ відбулися чергові профспілкові збори. Розглядали питання порядку денного про дотримання законодавства, нормативних документів з охорони праці.

    Із доповіддю виступила голова профспілкового комітету О.А.Лисенко, яка зазначила, що діяльність профкому в напрямку охорони та безпеки праці здійснюється з дотриманням законодавства у сфері охорони праці, визначених Законами України «Про професійні спілки, їх права і гарантії», «Про охорону праці», а також Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», іншими законодавчими актами, положенням про адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці. Серед загальних завдань є здійснення громадського контролю за додержанням адміністрацією вимог законів та нормативно-правових актів з охорони праці та відповідних пунктів в Колективному договорі. Роль такого документу як Колективний договір постійно зростає, і це пов’язано із  прийняттям  змін до законів «Про профспілки...», «Про відпустки»,  за якими всі доплати, зміни умов та організації праці, форм і систем оплати, матеріального стимулювання реалізуються через колективний договір.

    Профспілкова сторона постійно надає увагу питанням охорони праці, виконанню розділу «Умови та охорона праці» в колективному договорі, умов посадових інструкцій та виконання обов’язків педагогічними та технічними працівниками; постійно аналізує стан охорони праці, наявність шкідливих умов і небезпечних факторів, які можуть негативно вплинути на здоров’я працівників, вносить пропозиції  відповідальним за охорону праці в закладі при розробці планів, інструкцій, заходів з безпеки праці, щоб запобігти виробничому травматизму.

    Співдоповідачами виступили: директор РЦДЮТ Т.П.Фурса – аналіз виконання «Комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійних захворювань і аваріям»; відповідальний за охорону праці в закладі Т.М.Сірош, заступник директора – про існуючу нормативно-правову базу з питань охорони та безпеки праці; відповідальний за пожежну безпеку В.І.Фурса, завгосп – про стан пожежної безпеки, створення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу в РЦДЮТ.

    В ході обговорення учасники зборів виступили з критичними зауваженнями щодо вирішення нагальних питань безпеки: заміна аварійних вікон, непрацюючих електророзеток; придбання нових вогнегасників; обладнання металевою сіткою сходів та вікон, які відчиняються, на 2-3 поверхах; видача спецодягу, рукавиць, дезінфікуючих засобів прибиральницям; неухильне виконання посадових інструкцій окремими працівниками та ін. Всі пропозиції та зауваження враховані в рішенні зборів.

 

Категорія: Мої статті | Додав: Дитинство (19.05.2016)
Переглядів: 57 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0