Четвер, 15.11.2018, 04:57
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Районна конференція Ліги старшокласників Корсунщини "Відповідальність починається з мене"

Відповідальність починається з мене

20 жовтня 2017 р. в РЦДЮТ відбулась районна конференція Ліги старшокласників Корсунщини. На конференцію прибули делегації від всіх первинних осередків Ліги, які працюють при загальноосвітніх навчально-виховних закладах, почесні гості, представники районної та обласної преси.

Від сьогоднішніх лідерів шкільного учнівського самоврядування, від прогресивної молоді залежить майбутнє України: яким буде наше суспільне життя, внутрішня та зовнішня політика держави. І тут найважливішим виступає формування громадянської відповідальності - відповідального громадянина, що поважає права людини, вміє критично мислити, розуміє особисту відповідальність за всі вчинені чи не вчинені дії. Президент Ліги Юлія Піштова зазначила, що виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості українському народові, зміцнення державності, активної громадянської позиції – найбільш важливі на сьогодні завдання для органів учнівського самоврядування. Саме цьому і була присвячена конференція лідерів - «Відповідальність починається з мене».

В ході пленарного засідання делегати презентували проведену роботу в Інтернет-проекті «Ми – патріоти Черкащини», кращі матеріали підпроектів «Знаю та реалізую свої права» - ЗОШ №2, «Здоровим бути модно» - ЗОШ №1, «На цій землі я народився» - Квітчанський НВК. Цікавими за змістом та емоційним забарвленням були виступи за проектом «Мій ідеал громадянина-патріота» учнів ЗОШ №2 (про учасника АТО І.В.Журавльова), Нетеребського НВК (про учасника АТО О.В.Куроченка), ЗСШ №5 (про нашого земляка, головного лікаря Дніпропетровської клінічної лікарні С.А.Риженка), Стеблівської ЗОШ (про відомого музейчика, поета, народознавця С.Л.Хавруся).

В рамках конференції відбулись заходи:

- Засідання районної ради старшокласників у формі круглого столу на тему «Учнівське самоврядування – не самоціль, а цікаве шкільне життя», під час якого учні обмінювалися досвідом «цікавинок» в роботі органів учнівського самоврядування школи, озвучували проблеми, вносили свої пропозиції та прийняли відповідні рішення.

- Тренінгові заняття для старшокласників провели фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ О.Т.Дяченко та керівник гуртка «Цікава психологія» РЦДЮТ О.В.Миронюк.

- За сприяння служби у справах дітей райдержадміністрації - районний конкурс «По алеї правових знань», переможцями якого стали Оксана Кріт (І місце), Максим Прокопенко (ІІ місце), Яна Радченко (ІІІ місце).

- Круглий стіл на тему «Дієве учнівське самоврядування – інвестиції у завтрашній день» за участю педагогів-координаторів.

Підсумки конференції підведені у форматі панельної дискусії «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція. Моя відповідальність: вчора, сьогодні, завтра» за участю запрошених експертів - представників державних органів та громадських організацій: начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Л.І.Горьова; голова районної організації Профспілки працівників освіти і науки України В.С.Кузьміна; ветеран Служби безпеки України, голова районної організації Всеукраїнської екологічної ліги, голова громадської ради при райдержадміністрації О.С.Майдаченко; учасник Революції гідності, учасник АТО в складі добровольчого батальйону «Черкаси», переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» в номінації предмета «Захист Вітчизни», вчитель Квітчанського НВК В.М.Отземко; майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіонка України, бронзовий призер Кубка Європи з метань, член легкоатлетичної збірної України С.В.Марусенко; дипломований практичний психолог, активно впроваджує інформаційно-освітню програму «Сімейна розмова», керівник гуртка «Цікава психологія» РЦДЮТ О.В.Миронюк; првідний фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ О.М.Поліщук.

Мета проведення дискусії - допомогти молоді побачити свою унікальну роль у суспільстві, зрозуміти важливість своєї участі в житті громади та власного внеску в її розвиток від сім’ї, родини, школи - до села, міста, а відтак і всієї України, планети Земля.

Координатор учнівського самоврядування, методист РЦДЮТ О.А.Лисенко висловила подяку всім учням, педагогам, почесним гостям, які долучилися до проведення конференції, та наголосила лідерам, що бути патріотом - це означає проявляти особисту любов до свого народу, повагу до українських традицій, історії країни, усвідомлювати спільність власної долі з долею України, які виражаються в добрих справах для себе і всіх, і базуються на особистій відповідальності кожного.

«Миру і добробуту вам, міцного козацького здоров’я, вірних друзів, успіхів, нових звершень, і будьмо відповідальними у своєму житті, адже відповідальність починається з кожного!»

Категорія: Мої статті | Додав: Дитинство (26.10.2017) | Автор: Ольга Лисенко
Переглядів: 145 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: